Updated : آبان ۰۸, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

هم‌افزایی نهادهای اجرایی در فرآیند بازآفرینی شهری الزامی است

به گزارش ایسنا، سید محمدپژمان در سومین نشست ستاد بازآفرینی شهری این استان، اظهارکرد: باید بتوانیم با اقدامات مشترک و بهره مندی از ظرفیت ها و داشته های منطقه ای سیاست ها و برنامه های دولت در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری را اجرایی کنیم.

پژمان افزود: ناپایداری منازل مسکونی، مشکلات زیربنایی و کم بودن عرض معابر عبوری از جمله شاخص های بافت فرسوده می باشد و واقعیت این است که تمامی قسمت های شهری نیازمند اقدامات جدی است.

وی ادامه داد: شهرهای ما شاخص های کافی شهری را ندارد تا مردم با خیالی آسوده سکونت و فعالیت داشته باشند و در ادامه توسعه کشور رقم بخورد.

پژمان گفت: تحقق اهداف طرح بازآفرینی شهری تنها متوجه وزارت راه و شهرسازی نیست و باید تمامی دستگاه های اجرایی، زیربنایی، روبنایی و شهرداری ها پای کار بیایند.

 پژمام تصریح کرد: امکانات و اعتبارات دولتی موجود با میزان نیازها و انتظارات برای نوسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری فاصله زیادی دارد و برای تحقق نیازها باید هم افزایی و مشارکت بین دستگاهی افزایش یابد و فرصت های پنهان و ناشناخته شهری شناسایی شود.

وی مطرح کرد: بافت فرسوده مجموعه نارسایی ها است و اگر قرار باشد هزینه زیرساخت ها در این مناطق به مراتب بیشتر از بافت های جدید باشد در واقع برای انجام کارها مانع ایجاد می کنیم و بنابراین دستگاه های خدمات رسان باید از اعتبارات داخلی خود هزینه کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید