Updated : فروردین ۱۶, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

وکیل کاخ سفید به عنوان بازرس کل کروناویروس انتخاب شد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا “برایان میلر”، دستیار ویژه رئیس جمهوری و مشاور ارشد در دفتر مشاوران کاخ سفید را به عنوان بازرس کل رسیدگی به این مبالغ و ریکاوری از این ویروس همه گیر منصوب کرده است.

این پست جدید تحت امر وزارت خزانه‌داری آمریکا، مسئول رسیدگی به وام‌ها، ضامن‌ها و سایر مخارج از سوی این وزارتخانه و در حالی تشکیل شده که بسته حمایتی ۲.۲ تریلیون دلاری برای کمک به اقتصاد آمریکا مطرح شده و برای مدت پنج سال استفاده از آن مجاز است.

کاخ سفید اعلام کرده که میلر پیشتر به عنوان بازرس کل به مدت یک دهه در اداره سرویس‌های عمومی فعال بود و پست‌های ارشد فدرالی نیز در وزارت دادگستری به عنوان مشاور ارشد و معاون دادستان کل داشته است.

قانونگذاران از دو حزب جمهوری خواه و دموکرات از دولت واشنگتن خواسته‌اند تا به الزامات نظارتی کنگره ارائه شده در بسته حمایتی تصویب شده پایبند بماند.

سناتورها میت رامنی و یان تستر، در نامه‌ای به ترامپ نوشتند: با توجه به حجم بالای پول مالیات دهندگان که صرف می‌شود، این مساله برای دولت بسیار مهم است که مطمئن شود تا شفافیت و حسن نیت برای یک نظارت مستقل صورت گیرد.

ترامپ روز جمعه همچنین اعلام کرد، چندین فرد دیگر را به عنوان بازرس کل برای سایر وزارتخانه‌ها و آژانس‌ها از جمله پنتاگون، وزارت آموزش و سیا منصوب کرده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید