پرونده مسکن مهر در استان قزوین تا پایان امسال بسته می شودبه گزارش ایرنا،احمد اصغری مهرآبادی دوشنبه َشب در نشست شورای مسکن استان قزوین افزود: برای احداث ۵۸ هزار و ۹۵۴ هزار واحد مسکن مهر در استان قزوین برنامه ریزی شده بود که تاکنون ۵۲ هزار و ۷۴۴ واحد آن افتتاح و به بهره برداری رسیده و سایر نیز باید هرچه سریعتر تکمیل شده و به متقاضیان تحویل داده شوند.
اصغری مهرآبادی اضافه کرد: دولت در بخش مسکن مهر مساعدت های زیادی از جمله زمین رایگان، وام ارزان قیمت و تخفیف ۵۰ درصد عوارض پروانه ساختمانی کرده است و امیدواریم با همکاری دستگاه های دیگر هرچه سریعتر پرونده مسکن مهر را به پایان برسانیم.
وی ادامه داد: برخی پروژه های مسکن مهر به دلیل مشکلات متعدد و از جمله کمبود سقف تسهیلات نیمه کاره مانده ولی با توجه به وعده رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل این واحدها اقدام کنیم.
این مسئول ضمن قدردانی از همکاری نزدیک بانک مسکن با وزارت راه و شهرسازی، ادامه داد: این بانک درخصوص اعطای ۴۸۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی با وزارت راه و شهرسازی همکاری داشته که رقم بسیار بزرگی است درحالیکه بانکهای دیگر حدود یکصد هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند.

**ساخت ۱۰ باب مدرسه جدید در ناحیه شهری مهرگان
اصغری مهرآبادی در ادامه این نشست گفت: ناحیه شهری مهرگان که واحدهای مسکن مهر قزوین و حومه در آن قرار دارند، به ۵۸ باب مدرسه نیاز دارد که تاکنون کار ساخت ۱۸ مدرسه در آن آغاز شده و ۱۳ باب مدرسه نیز به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: هرچند در قانون ساماندهی مسکن مهر به صراحت آمده که تامین زیرساخت های لازم برعهده دستگاه های متولی است ولی ما تاکنون از منابع داخلی ساخت ۴۸۰ باب مدرسه،۶۷ کلانتری و ۵۰۰ مسجد را انجام داده یا شروع کرده ایم.
وی افزود:با توجه به فقدان این زیرساخت ها به ویژه مدرسه در ناحیه شهری مهرگان قزوین آماده هستیم در قالب تفاهم نامه ساخت ۱۰ باب مدرسه جدید را به این شرط که یک سوم اعتبار را وزارت راه وشهرسازی و مابقی اعتبار را استانداری و دستگاه های متولی تامین نمایند آغاز کنیم.
اصغری مهرآبادی در پایان گفت: همچنین برای کمک به تسریع در بهره برداری از پنج مدرسه در حال تکمیل در این شهرک، ۲ باب مدرسه ای را که اداره راه و شهرسازی در این شهرک احداث کرده تکمیل و به بهره برداری می رسانیم.
به مناسبت هفته دولت با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ۹۹۸ واحد مسکن مهر به صورت همزمان در استان قزوین افتتاح شد.
از ۵۸ هزار و ۹۵۴ واحد مسکن مهر برنامه ریزی شده در استان قزوین، ۵۲ هزار و ۷۴۴ واحد تکمیل شده و به بهره برداری رسیده اند و واحدهای باقی مانده نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.
۶۱۰۱*۳۰۱۳
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *