Updated : دی ۱۵, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

پلوسی دوباره به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر ۱۱ کرسی از دست دادند و اکنون اکثریت نسبی ۲۲۲ به ۲۱۲ را دارند و در رای‌گیری مجلس نمایندگان، نانسی پلوسی ۲۱۶ رای موافق و ۲۰۹ رای مخالف به دست آورد. پنج دموکرات از ریاست پلوسی حمایت نکردند، دو تن به قانونگذاران دموکراتی رای دادند که نامزد این پست نبودند و سه تن دیگر صرفا رای “حاضر” در جلسه دادند.

پلوسی در صحن این مجلس با اشاره به مرگ بیش از ۳۵۰ هزار آمریکایی از پاندمی کرونا گفت: امروز که قسم یاد می‌کنیم، مسوولیتی را می‌پذیریم که همانند نسل‌های پیشین رهبری سخت و دشوار است. ما کنگره جدید را در دوران فوق‌العاده دشواری آغاز می‌کنیم. اکنون زمان احیای کشور ماست. همچنان اصلی‌ترین اولویت ما شکست ویروس کروناست و ما قادر به شکست آن خواهیم بود.

با توجه به اینکه تکلیف دو کرسی سنا از جورجیا روز سه‌شنبه مشخص می‌شود، فعلا کنترل این مجلس کنگره در دست جمهوری‌خواهان است. با این روند، آنها می‌توانند دوباره ادعاهای انتخاباتی ترامپ مبنی بر شکست مقابل جو بایدن در نتیجه تقلب را مطرح کنند.

گروهی از جمهوری‌خواهان به رهبری سناتور تد کروز خواستار بررسی ۱۰ روزه نتایج انتخابات در ایالت‌های مورد مناقشه شده‌اند که یکشنبه با انتقاد سناتور جمهوری‌خواه لیندسی گراهام، متحد سرسخت ترامپ مواجه شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید