Updated : آذر ۲۶, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

پویش هلالی‌ها برای اهدای خون در کشور

رضا بامداد اصل در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: با توجه به اینکه همه‌ساله در فصل زمستان شاهد کاهش ذخایر خونی در کشور هستیم، امسال تصمیم بر آن شد تا پویش سراسری اهدای خون در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اجرا شود و بر این اساس از جوانان هلال احمری خواسته شد که برای اهدای خون اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این طرح با استقبال خوب جوانان هلال احمری مواجه شد، گفت:‌ از ۱۶ آذر تاکنون قریب به ۳۰۰۰ جوان هلال احمری اقدام به اهدای خون کرده‌اند. همچنین در اجرای این طرح جوانانی که خون اهدا کرده‌اند، به عنوان سفیران اهدای خون شناخته شده و اقدام به ترویج فرهنگ اهدای خون در میان اطرافیان خود خواهند کرد.

بامداداصل با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان این طرح بیش از ۱۰ هزار جوان هلال احمری اقدام به اهدای خون خود کنند، گفت: امیدواریم که با انجام چنین اقداماتی فرهنگ اهدای خون در جامعه افزایش پیدا کند و دیگر در هیچ یک از ایام سال شاهد افت ذخایر خونی در کشور نباشیم.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به گزارش‌های سازمان‌ انتقال خون از استان‌های دارای کمترین ذخایر خونی، گفت: ما با استفاده از این گزارش‌ها نیروهایمان را فراخوان می‌کنیم.

به گفته وی، طرح ملی و هماهنگ اهدای خون با عنوان پویش «قرار مهربانی» فعالیت می‌کند و با توجه به اینکه تأمین سلامت انسان‌ها یکی از برنامه‌های توصیه شده فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر است، اجرای این طرح با استقبال نمایندگان آنان در داخل کشور نیز مواجه شده است. 

‏انتهای پیام

پاسخی بگذارید