Updated : فروردین ۲۵, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

پیام کردها و اهل سنت عراق به گروه‌های شیعه درباره الکاظمی

پیام کردها و اهل سنت عراق به گروه‌های شیعه درباره الکاظمی

یک مسؤول حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی امروز (دوشنبه) از پیام فراکسیون‌ها و احزاب اهل تسنن و کرد به احزاب شیعه برای حمایت از مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت بغداد الیوم، عرفات کرم، مسؤول پرونده عراق در دفتر بارزانی اظهار کرد: الکاظمی کاندیدای این مرحله است و همه گروه‌های سیاسی به این نتیجه رسیدند که این مرحله نیازمند فردی است که قادر به حل مشکلات عراق باشد و حزب دموکرات کردستان از مدت‌ها قبل درباره او به نتیجه رسیده بود.
این مسؤول حزب بارزانی افزود: کردها ارتباط خوبی با مصطفی الکاظمی، مسؤول تشکیل کابینه دارند، هیات حزب دموکرات کردستان در اولین سفر خود به بغداد و دیدار با احزاب شیعه، تمایل خود به انتخاب چهره‌ای قدرتمند و با تجربه برای نجات عراق از بحران‌های این مرحله را ابراز کرد.
او ادامه داد: روابط عراق و آمریکا بسیار بد است به همین دلیل امیدواریم فردی همانند الکاظمی بتواند این روابط را بهبود ببخشد.
عرفات کرم در ادامه بر لزوم حمایت از الکاظمی تاکید کرد و گفت: او هرگز به تنهایی قادر به تشکیل کابینه‌ای قدرتمند نخواهد بود به ویژه که او در حوزه امنیتی و در تعامل با طرف‌های سیاسی تجربه دارد.
وی افزود: عراق به ویژه با شیوع کرونا با بحران‌های متعدد اقتصادی، دیپلماتیک و درمانی مواجه است و این بحران‌ها در کنار وجود گروه‌های مسلح و مشکلات امنیتی مانعی در اجرای انتخابات زودهنگام هستند.   
برهم صالح، رئیس جمهور عراق پس از استعفای عدنان الزرفی از مسؤولیت تشکیل کابینه، روز پنجشنبه الکاظمی، رئیس دستگاه اطلاعات عراق را مامور تشکیل کابینه جدید در این کشور کرد.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید