Updated : مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

کرونا و شرایط خاص تورنمنت فوتسال کیش

به گزارش ایسنا، تورنمنت فوتسال کیش قرار است از ۲۴ شهریور برگزار شود و تیم های ایران، جوانان ایران، کویت و عراق چهار تیم حاضر در آن هستند.

کمیته فوتسال از تیم هایی چون مراکش، بلاروس، اوکراین و ایتالیا هم برای حضور در این مسابقات دعوت کرده بود که با توجه به شرایط خاص کرونا این کشورها به در خواست ایران پاسخ منفی دادند. داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال در این خصوص به ایسنا گفت: تمامی این کشورها برای حضور در مسابقات ابراز تمایل کرده بودند و حتی ایتالیا هم تمایل داشت تا در بازی‌ها شرکت کند اما با توجه به وضعیت کرونا محدودیت‌هایی برای حضور آنها در ایران اتخاذ شده بود که شامل ممنوعیت سفر یا قرنطینه چهارده روزه پس از بازگشت به کشورشان بود که در نهایت کویت و عراق به درخواست ایران پاسخ مثبت دادند.
پرهیزکار در مورد شرایط برگزاری بازی‌ها با وجود بیماری کرونا خاطرنشان کرد: خوشبختانه جزیره کیش از بابت کرونا شرایط بهتری دارد. ضمن اینکه پروازها به این منطقه نیز برای کشورها خارجی به خاطر عدم روادید آسان‌تر است.از جمله تمهیداتی که اندیشیدیم این است که بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. همچنین تیم‌ها پیش از ورود به ایران باید تست کرونا داده و پاسخ آن را به ایران تحویل دهند و همچنین پیش از هر بازی نیز از ۴ تیم حاضر در مسابقات تست کرونا گرفته می‌شود. مسئولان کیش اعلام کرده‌اند که جواب این تست‌ها را ظرف دو سه ساعت تحویل می‌دهند و این امر می‌تواند برای برگزاری بازی‌ها با رعایت پروتکل های بهداشتی به ما کمک کند.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید