کسب گواهی نامه عالی جهانی آزمایشگاه آب توسط فولاد هرمزگانبه گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عباس آباذری در این باره اظهار داشت: در این آزمون که ۶۵ آزمایشگاه از ۱۲ کشور جهان از جمله اتریش، بلژیک، جمهوری، چک، سوئد، روسیه، ترکیه، لهستان و مجارستان شرکت داشتند، آزمایشگاه فولاد هرمزگان نتیجه ای بسیار عالی کسب کرد.
وی بیان داشت:آزمون کفایت تخصصی (PT) ابزاری است که برای ارزیابی عملکرد آزمایشگاههای آزمون و کالیبراسیون با استفاده از مقایسه های بین آزمایشگاهی به کار می رود و آزمایشگاه های صنایع مختلف می توانند با مشارکت مستمر در این برنامه ها اعتبار اندازه گیری های خود را به مشتریان ،نهادهای قانونی و مراجع اعتباردهی اثبات کنند.
وی خاطرنشان کرد: تایید عملکرد مناسب آزمایشگاه، شناسایی مشکلات آزمون ها و اندازه گیری ها، مقایسه توانمندی های کارکنان، دسترسی به مواد مرجع برای انجام فعالیت های کنترل کیفیت داخلی، تعیین دقت و صحت روش ها، ایجاد اعتماد در کارکنان، مدیریت و مشتریان آزمایشگاه از دیگر مزایای این برنامه می باشد.
اباذری افزود: این آزمون توسط سازمان دهنده برنامه شرکت SPL جمهوری چک که از معتبرترین مراجع این آزمون در دنیا می باشد برگزار شده است.
فولاد هرمزگان دومین کارخانه بزرگ تولید فولاد کشور، در کنار خلیج فارس در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار در ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است.
فولادهای تولیدی در شرکت فولاد هرمزگان بیشتر فولادهای کربنی برای کاربرد رول و ورق به صورت نورد گرم و سرد است.
شرکت فولاد هرمزگان دارای ظرفیت اسمی ۱٫۵ میلیون تن تختال(اسلب) به ضخامت ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی متر، عرض ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر و طول ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ میلی متر است.
همچنین این شرکت قادر به تولید محصولات میانی از قبیل یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال، ۹۰ هزار تن آهک در سال، ۷۵۰۰ نرمال متر مکعب اکسیژن بر ساعت، ۱۸۰۰۰ نرمال متر مکعب بر ساعت نیتروژن و ۱۲۰ نرمال متر مکعب بر ساعت آرگون است.
۷۱۹۸/۶۰۴۸ خبرنگار: فاطمه حسینی* انتشاردهنده: علی شریفیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *