گیلان به قطب صنایع سلولزی کشور تبدیل شده استبه گزارش خبرنگار ایرنا علی منتظری روز پنجشنبه در نشست صمیمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در رشت اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ طرح قابل اجرا در استان موجود است که حدود نیمی از آنها ، بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در زمان بهره برداری اشتغالزایی برای ۲۱ هزار نفر را به همراه دارد.
وی با اشاره به رسیدن گیلان به رتبه هشتم توسعه صنعتی کشور افزود: میزان سرمایه گذاری در گیلان در آغاز به کار دولت یازدهم، ۳۶۰ میلیارد تومان بود که این روند در دولت تدبیر و امید رشد داشته است.
منتظری با اشاره به بهره برداری از پنج واحد سلولزی در گیلان تصریح کرد: علاوه بر بهره برداری از ۲ واحد از صنایع سلولزی در آینده نزدیک، در بخش صنایع دارویی ، غذایی و همچنین صنعت مس و فولاد دارای ظرفیت های بسیار خوبی هستیم.
وی گیلان را جزو پنج استان برتر کشور در زمینه فولاد دانست و گفت: با ایجاد کارگروه های رفع موانع تولید و رونق تولید در دولت یازدهم ، ۲۷۰ جلسه با واحدهای تولیدی با سه هزار و ۲۰۰ مصوبه برگزار شد که ۵۱ درصد از این مصوبات ، اجرایی و از ۴۷۰ میلیارد تومان سهمیه استان، ۴۴۰ میلیارد تومان جذب شده است .
منتظری با اشاره به تخصیص اعتبارات مناسب برای بازسازی و نوسازی واحدهای خصوصی و معادن استان خاطر نشان کرد : رونق فرش دستباف و ابریشم یکی از شاخص ترین برنامه های در دستور کار سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در جهت گسترش طرح های روستایی است.
به گزارش ایرنا، هفته‌ دولت امسال با محوریت شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال برگزار می‌شود. گیلان در طول هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از یک هزار و ۱۷۴ پروژه عمرانی و تولیدی بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان است.
امروز و در نخستین روز از هفته دولت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین استاندار گیلان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز ۳ کارخانه گیل راد شمال در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به زمین زده شد. همچنین با حضور نوبخت نشست با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع برگزار شد.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
۷۴۷۱/۲۰۰۷انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *