۱۳۱۷ طرح در خطه خورشید به ثمر رسید / رشد ۱۴ درصدی شمار طرحهابه گفته استاندار خراسان رضوی طرح های بهره برداری شده در این استان طی هفته دولت نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تعداد ۱۴ درصد و از نظر هزینه ۳۰ درصد افزایش داشت.
علیرضا رشیدیان افزود: در هفته دولت پارسال یک هزار و ۱۵۷ طرح با هزینه ۱۱ هزار و ۸۵۴ میلیارد ریال در استان خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در هفته دولت امسال شهرستان مشهد با ۱۲۹ طرح و شهرستانهای قوچان و نیشابور به ترتیب با ۸۹ و ۷۶ طرح بیشترین طرحهای بهره برداری شده را در بین شهرستان های استان داشته اند.
وی گفت: در اجرای طرحهای مزبور ۳۷ دستگاه اجرایی و ۴۳ شهرداری در این استان سهیم هستند که از نظر هزینه سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت مخابرات و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ترتیب با سه هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال، هزار و ۳۰۶ میلیارد ریال و هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال بیشترین مبلغ را برای اجرای آنها هزینه کردند.
رشیدیان افزود: بیشترین تعداد طرحهای افتتاح شده در این استان طی هفته دولت نیز مربوط به شرکت توزیع نیروی برق، سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ترتیب با ۱۶۴، ۱۵۸ و ۱۲۸ طرح بوده است.
وی اظهار کرد: از مجموع ۱۴۰ طرح نیز که اجرای آنها همزمان با هفته دولت در این استان آغاز شد، دهیاریها با ۳۹ طرح بیشترین تعداد طرحها بین دستگاههای اجرایی استان را داشتند.

* حضور وزیر کشور و وزیر ارتباطات در مشهد برای افتتاح طرحها
در نخستین روز هفته دولت ۸۲۵ طرح مخابراتی با هزینه یک هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال در شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی طی مراسمی با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
تاسیس ۱۱۷ سایت نسل سوم همراه اول ۳G، نوسازی ۳۳۵ سایت همراه اول، تاسیس ۱۰۹ سایت همراه اول ۴G، توسعه سوئیچ تلفن ثابت به میزان ۱۹ هزار و ۹۳۰ پورت، توسعه اینترنت پرسرعت (ADSL) به میزان ۹ هزار و ۲۹۴ پورت و اجرای فیبر نوری به میزان ۱۰۳ کیلومتر از جمله این طرحها بود که در ۲۵ شهرستان استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
بهره برداری از ۴۴۶ پروژه مربوط به شهرداریها و دهیاریهای شهرهای مختلف استان خراسان رضوی نیز با حضور وزیر کشور در پنجمین روز هفته دولت از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد.
۱۲۸ فقره از طرحهای مزبور با هزینه ۶۰۷ میلیارد ریال مربوط به شهرداریهای خراسان رضوی بود و ۳۱۸ طرح دیگر نیز با هزینه ۳۲۰ میلیارد ریال در حوزه دهیاریهای این استان بهره برداری شد.
افتتاح سامانه سراسری پرداخت الکترونیکی (حواله الکترونیک) از طریق بانکواره در راستای پروژه خزانه داری الکترونیک کشور از دیگر طرح هایی بود که با حضور دبیر کل بانک مرکزی در مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این سامانه برداشت از حساب های دولتی که تاکنون به اشکال مختلف انجام می شد، سامان یافته و به صورت پرداخت الکترونیکی از یک حساب به یک حساب یا چند حساب و به سرعت انجام می شود.
همچنین در این هفته بهره برداری از ۱۱ طرح خدماتی، بهداشتی و عمرانی در شهرستان قوچان با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی و افتتاح هشت طرح آبرسانی و بهداشتی در روستاهای زلزله زده فریمان با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انجام شد.
افتتاح پایگاه خیرساز اهدای خون تربت جام، بهره برداری از ۱۰۰ طرح مخابراتی در شهرستان سبزوار، بهره برداری از کارخانه فرآوری برنج در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تایباد، بهره برداری از طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) درگز و افتتاح کارخانه صنایع تبدیلی تولید کشک در نیشابور از دیگر طرحهایی بود که طی هفته دولت با حضور مسئولان کشوری در شهرستان های خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

* افزایش ۴۰ درصدی طرحهای صنعتی در خراسان رضوی
طی هفته دولت امسال ۱۸ طرح صنعتی و معدنی در این استان با هزینه سه هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال بهره برداری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد افزایش داشت.
در این هفته بهره برداری از ۲ هزار و ۱۸۲ واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار و دیگر شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفری خراسان رضوی با هزینه یک هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال انجام شد.
علاوه بر آن سه هزار و ۳۸۳ واحد مسکن روستایی نیز با هزینه هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال در روستاهای خراسان رضوی افتتاح شد.
در حوزه کشاورزی هم ۱۵۸ طرح شامل آبیاری تحت فشار، استخر ذخیره آب، لوله گذاری، مرغداری، گاوداری شیری و گلخانه با هزینه ۶۴۲ میلیارد ریال طی هفته دولت در این استان به بهره برداری رسید.
همچنین ۳۱۸ طرح عمران و توسعه روستایی با هزینه ۳۱۵ میلیارد ریال، ۱۹ طرح در حوزه حمل و نقل جاده ای با هزینه ۲۴۷ میلیارد ریال، طرح ساخت و نوسازی ۴۷ مدرسه با هزینه ۲۲۴ میلیارد ریال از دیگر طرحهایی بود که طی هفته دولت در خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار گرفت.

* افزایش ۲ برابری شمار طرحهای بهداشتی و درمانی
تعداد طرحهای بهداشتی و درمانی بهره برداری شده طی هفته دولت امسال در استان خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر شد.
بهره برداری از ساختمانهای بیمارستانها، اورژانس، مراکز خدمات بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت متعلق به دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در استان خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، سبزوار، گناباد، تربت حیدریه و تربت جام به تعداد ۱۷۴ طرح و با هزینه یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال در هفته دولت انجام شد.
علاوه بر آن در این هفته ۳۸ طرح آبرسانی در ۶۹ روستای خراسان رضوی با هزینه ۲۹۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و بیش از ۸۶ هزار نفر از ساکنان روستاهای این استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
بهره برداری از ۱۳ طرح و عملیات اجرایی چهار طرح آب و فاضلاب نیز طی این هفته در کلانشهر مشهد آغاز شد که ۹ طرح از این تعداد با هزینه ۴۲۶ میلیارد ریال مربوط به بخش آب و هشت طرح با هزینه ۴۴۷ میلیارد ریال مربوط به بخش فاضلاب است.
استان خراسان رضوی با جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دارای ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان است
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳ خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *