20 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای توسعه ورزش در سردشت اختصاص یافتبه گزارش ایرنا، عبدالله چمن گلی شامگاه سه شنبه در دومین جلسه شورای ورزش های همگانی سردشت افزود: این اعتبار از محل اعتبارات 27 درصد درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده تامین و برای توسعه و تجهیز اماکن و سالن های ورزشی سردشت هزینه می شود.
وی بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان برای سرمایه گذارانی که برای ساخت اماکن ورزشی سرمایه گذاری کنند، تسهیلات مناسب پرداخت می کند.
وی با اشاره به اینکه آموزش یکی از نیازهای اساسی ورزش شهرستان سردشت است، اضافه کرد: آمادگی داریم تا بسترهای آموزش را در سردشت فراهم و در برگزاری جشنواره های ملی در حوزه ورزش همکاری کنیم.
وی اظهار کرد: برای توسعه شهرستان به خصوص در حوزه ورزشی باید تعامل و همکاری بین مردم و مسئولان تقویت شود.
فرماندار سردشت نیز در این جلسه گفت: منشاء مشکلات این شهرستان محرومیت و محدودیت بوده که در همه حوزه ها به ویژه حوزه ورزش و جوانان چشمگیر است.
عبدالله جهانی با بیان اینکه سردشت در بیشتر شاخص های توسعه نسبت به سایر شهرهای سطح استان در ردیف های آخر قرار دارد، افزود: یکی از علل توسعه نیافتگی این شهرستان مربوط به نظام بودجه بندی است که مسائل و مشکلات منحصر به فرد این شهرستان در آن لحاظ نشده و ضریب هایی که عقب ماندگی را جبران کند، وجود ندارد.
وی ادامه داد: هزینه های تمام شده در این شهرستان مرزی و دور از مرکز بسیار بالاست و باید در توزیع اعتبارات جبران شود.
فرماندار سردشت در خصوص سرانه ورزشی این شهرستان گفت: سرانه ورزشی شهرستان نصف سرانه استان است و این در حالی است که سرانه استان نیز از سرانه ورزشی کشور پائین تر است.
شهرستان سردشت با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
7562/2093 ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: