Updated : اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

۶۷۰ دانش آموز کردستانی با نیازهای ویژه در طرح سودای بندگی شرکت کردند

خلیل رنجبر امروز(۳۰ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اهمیت نهادینه ساختن فرهنگ انسان ساز نماز و احکام الهی در بین دانش آموزان با نیازهای ویژه، اظهار کرد: با هدف تداوم جریان تعلیم و تربیت برنامه های آموزشی، پرورشی، فرهنگی  ومشاوره ای در مدارس مجازی استان برگزار شد.

رنجبر با بیان اینکه فرآیند تربیت همیشگی است، تصریح کرد: فضای مجازی می تواند یک محیط آموزشی مناسب برای ترویج سبک زندگی سالم، توسعه رشد جسمانی، فردی و اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ نماز یک نوع سرمایه‌گذاری فرهنگی و اجتماعی است، افزود: اگر در تعلیم و تربیت، پرورش و تهذیب برای دانش آموزان صورت نگیرد در بخش آموزش به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان با برشمردن نماز به عنوان یکی از زیباترین و جذاب ترین جلوه های عینی مسلمانان، ذکر کرد: آموزش نماز و اعمال دینی به دانش آموزان مقطع ابتدایی آثار تربیتی ،اخلاقی و عاطفی عمیقی بر شخصیت آنان می گذارد.

رنجبر عنوان کرد: حضور دانش آموزان در کلاس های مجازی، توجه به آن ها و کیفیت مطالب ارائه شده بسیار حایز اهمیت است که خوشبختانه در این زمینه معلمان دلسوز دانش آموزان با نیازهای ویژه دست به کار شده اند تا از اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری و فرایند تعلیم وتربیت ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از بروز آسیب های تربیتی در آموزش آداب نماز باید تفاوت ظرفیت ها، استعدادها، نیازها و خواسته های دانش آموزان با نیازهای ویژه متناسب با محدودیت آنان مورد توجه قرارگیرد.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی کردستان با تأکید بر تأثیر گذاری این فرضیه الهی در رشد وتعالی فرهنگی وکاهش آسیب های اجتماعی، یادآور شد: ترویج و گسترش فعالیت های دینی و قرآنی سرلوحه فعالیت های پرورشی آموزش وپرورش با نیازهای ویژه است. 

انتهای پیام

پاسخی بگذارید