۷۰۰هزار میلیارد تومان ارزش برگ سهام عدالت در خراسان شمالی استبه گزارش ایرنا هادی قوامی پنجشنبه در مراسم بهره برداری از ۱۱۸ طرح عمرانی به مناسب هفته دولت در شهرستان اسفراین گفت: ۱۲۰هزارنفر از دارندگان این سهام را مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تشکیل می دهند که ۲۴۰میلیارد تومان ارزش سهام عدالت آن ها است.
وی گفت: سود ۱۸میلیارد تومانی سهام داران سهام عدالت در کشور بزودی واریز می شود.
وی افزود: اگر همه همسو هم جهت با حسن تدبیر این میزان سهام را برای استفاده بهتر ساماندهی کنند می توان مددجویان به مددرسان ها تبدیل کرد.
وی با اشاره به ظرفیت عظیم صنعتی در شهرستان اسفراین گفت: اگر کمک شود به صنایع بزرگ این شهرستان به ظرفیت اسمی خود برسند، انقلابی در استان رخ خواهد داد.

** همکاری دولت و مجلس برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در فرصت پیش رو سه سال کاری مشترک بین مجلس و دولت دوازدهم و کمک کار بودن مجلس دهم برای اصلاحات ساختار ی موردنیاز اقتصاد کشو و توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری استفاده شود.
وی با اشاره به نحوه استفاده یارانه ها و لزوم اصلاح این ساختار برا ی نجات اقتصاد کشور اظهار کرد : دولت ماهانه ۴۶ میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم استان پرداخت می کند که تهیه این میزان اعتبار کار سختی است و این میزان در سال برایر کل بودجه تملک دارایی و سرمایه ای خراسان شمالی است .
وی افزود: اگر حتی ۵۰درصد این میزان یارانه به بخش تولید و به تولید کننده و سرمایه گذاران اختصاص یابد می توان به جای وام بانکی ۱۸درصدی میزان ۱۰درصد را از محل یارانه تولید گذاشت و هزینه وآن را برای تولید کننده و سرمایه گذار۸ درصد کرد که باعث رغبت سرمایه گذاری می شود و نتیجه سرمایه گذاری ها ایجاد اشتغال و ارزش افزوده است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز اگر می خواهیم به توسعه برسم باید شیوه تامین منابع را اصلاح کنیم .
وی گفت: دولت برا ی رسیدن به رشد ۸درصدی در سال باید ۱۰۰هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کند ولی اکنون سرمایه گذاری دولت با تمام تلاش هایش حداکثر ۴۰هزار میلیارد می رسد و بقیه آن را باید در شیوه منابع باید اصلاحاتی انجام دهیم وگرنه به شرایط سخت تری دچار می شویم.
قوامی گفت: اگر این شیوه را دولت دوازدهم و مجلس دهم اصلاح نکند درچند سال آینده هرچه پول عمرانی می دهیم صرف سود اوراق مشارکت و استاد خزانه خواهد شد و کار عمرانی انجام نخواهد گرفت .
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی این طرح یک تلخ کامی هایی دارد ولی حتما پس از این تلخ کامی شیرین کامی است و حتما پروژه های موثر تولید ی و زیر بنایی وضعیت ما را متحول می کند .
وی افزود : اکنون از محل هدفمندی یارانه ها بیش از ۴هزار ۲۰۰میلیارد تومان در خراسان شمالی یارانه داده شده است اگر ۳هزار میلیارد تومان در کارهای زیر ساخت به کارگرفته شده بود امروز بیش از این توسعه وجود داشت.
*شهرستان ۱۲۰هزارنفری اسفراین در ۶۵کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قراردارد و بادار بودن ۲صنعت بزرگ فولاد ولوله گستر و صنایع پایین دست آن قطب صنعتی خراسان شمالی است.
۷۱۸۹/ ۶۰۴۲ خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *