۷۲۰۰ خانوار روستایی در آذربایجان غربی همزمان با هفته دولت از نعمت گاز بهره مند شدندمدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی در آیین افتتاح طرح گازرسانی به این روستاها که با حضور قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی در روستای حیدرلوی سفلی ارومیه برگزار شد، گفت: برای اجرای این طرح ها در مجموع ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
علیرضا شیخی افزود: امروز همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به ۹۲ روستا با هشت هزار و ۸۷۲ خانوار در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی آغاز می شود.
وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ها ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: با بهره برداری از طرح گازرسانی به ۵۳ روستای استان، تعداد روستاهایی که از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند از ۶۱۵ روستا به ۶۶۹ روستا رسید و میزان پوشش گاز در روستاهای استان از ۴۸ درصد به ۵۱ درصد افزایش یافت.
وی بیان کرد: با اجرای طرح های جدید و اتمام طرح های در دست اجرا تا پایان سال آینده، پوشش گاز طبیعی در آذربایجان غربی به ۷۲ درصد خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی ادامه داد: به علت صعب العبور بودن برخی از روستاها در استان، هزینه گازرسانی به ۴۵۰ روستای استان به طور متوسط به ۶۰ میلیون ریال برای هر خانوار رسیده که رقمی بالاست.
شیخی از حمایت های استاندار آذربایجان غربی و تلاش عوامل اجرایی و فعالیت پیمانکاران در اجرای طرح های گازرسانی به مناطق شهری و روستای استان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با همراهی اعتباری مناسب، روند پرسرعت گازرسانی در استان همچنان ادامه داشته باشد.
به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت امسال ۳۷۵ طرح عمرانی و اقتصادی شامل ۳۱۷ طرح عمرانی و ۵۸ طرح اقتصادی در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد و ۵۷ طرح دیگر کلنگ زنی می شود.
فردا / چهارشنبه/ آخرین روز هفته دولت امسال است.
۸۱۳۷/۲۰۹۳ ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *