86 هزار کلاس اولی فارس به مدرسه رفتندبه گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس روز چهارشنبه در آیین نمادینی که در مدرسه معارف 3 ناحیه یک شیراز برگزار شد، گفت: با توجه به حضور افزون بر 86 هزار دانش آموز پایه اول در مدارس این استان، می توان گفت که رشد چهار درصدی را در شمار دانش آموزان کلاس اولی استان شاهد بودیم.
حمیدرضا آذری افزود: امروز برای دانش آموزانی که برای اولین بار پا به مدرسه می گذارند از زیباترین و فراموش نشدنی ترین روزهای زندگی آنها است و ما باید فضا و زمینه ای مهیا کنیم تا این کودکان با انگیزه وارد مدرسه شوند.
وی با تاکید بر اینکه’پدران و مادران بیشترین نقش را در تعلیم و تربیت کودکان دارند ‘گفت:بالاترین رسالت پدر و مادر تربیت صحیح فرزندان است و هیچ نعمتی نیز برای فرزندان بالاتر از داشتن خانواده سالم و خوب نیست ، همانگونه که برای پدران و مادران نیز بهترین نعمت ، داشتن فرزند صالح و شایسته است و این بالاترین لطف خداوند به بندگانش است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به برپایی جشن شکوفه ها در دبستان های فارس اظهار کرد: امروز زیباترین روز زندگی کلاس اولی ها است و این روز را به همه آنها تبریک می گویم.
آذری همچنین با گرامیداشت یاد مرحوم منوچهر معارف نیک اندیش شیرازی که بانی ساخت مدارس مختلف در این شهر بود، گفت: این خیر مدرسه ساز به کشور و شهر خود علاقه مند بود و با ورود به عرصه مدرسه سازی برای همیشه ماندگار شد ، چرا که کار او کمک به تعلیم و تربیت و هدایت انسان ها است.
2027
خبرنگار: سعادت ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: