۹۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر تا پایان امسال به بهره برداری می رسدبه گزارش دوشنبه شب ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی در پنجمین روز از هفته دولت که برای افتتاح ۹۹۸ واحد مسکن مهر به قزوین سفر کرده بود در جمع خبرنگاران افزود: از ۲ میلیون و ۲۰۰هزار واحد مسکن مهر کشور تاکنون عملیات ساخت یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد به پایان رسیده و در اختیار متقاضیان قرار داده شده است.
وی، تعداد پرونده های مسکن مهر در محاکم قضائی کشور را ۳۶ هزار واحد برشمرد و ادامه داد: از این تعداد رای ۱۴ هزار واحد قطعی و مابقی نیز تا سال آینده بسته خواهد شد.
به گفته این مسئول، با مساعدت ریاست جمهوری و رئیس قوه قضائیه، پرونده های مسکن مهر در محاکم دادگستری در اولویت قرار داده شده و شاهد روند مناسب رسیدگی به آنها هستیم.
مهرآبادی در بخش دیگری از سخنان خود، تعداد واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی در کشور را ۸۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود: براساس مصوبه دولت تمامی محدودیت های گذشته در خصوص دریافت مسکن مهر از متقاضیان برداشته شده و برای واگذاری آماده هستند.
وی با اشاره به اینکه مجموعه هایی که مسکن مهر در آنها بنا شده دارای مشکلاتی هم هستند،گفت: به عنوان مثال در حال حاضر ۲هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی در این مجموعه ها مورد نیاز است، البته کار اجرایی ۵۰۰ باب مدرسه را نیز آغاز کرده ایم که ۳۴۰ باب آن تاکنون به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
به گفته وی، با تاکید ریاست جمهوری مبنی بر پایان بخشیدن به پرونده مسکن مهر در کشور و اقدام های اساسی و قاطع معاون اول رئیس جمهوری تاکنون اعتبارات مناسبی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی نیز برای تسریع بخشیدن در ساخت و ساز مسکن مهر، سال گذشته با دریافت مجوز از سوی دولت هفت هزار میلیارد ریال از اراضی خود را به فروش رسانده و یا به صورت تهاتر در حوزه مسکن مهر هزینه کرد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، قزوین را یکی از استان های موفق در بخش احداث و واگذاری به موقع مسکن مهر در کشور دانست و افزود: خوشبختانه از ۵۰ هزار واحد مسکن مهر این استان تاکنون حدود ۴۵ هزار واحد آن به پایان رسیده و ۴ هزار و ۸۰۰ واحد دیگر آن نیز تا پایان امسال به متقاضیان واگذار می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، بعدازظهر دوشنبه در سفر خود به قزوین با حضور در ناحیه شهری مهرگان ۹۹۸ واحد مسکن مهر را مورد بهره برداری قرار داد.
احمد اصغری مهرآبادی عصر امروز با حضور در استانداری قزوین در جلسه شورای مسکن استان شرکت می کند.
۸۰۵۴*۶۱۲۸
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *